Підписка:

Мова сайту:

Таланти для бiзнесу

Широкі перспективи тимчасового і постійного працевлаштування

Print This Post

Світові потрібно подбати про створення 600 млн. робочих місць

Global Employment Trends 2012Міжнародна організація праці (МОП) випустила свій черговий річний звіт про світові тенденції у використанні праці Global Employment Trends 2012. Основна теза дослідження: для того, щоб підтримувати стійке економічне зростання світової економіки та забезпечити соціальну стабільність упродовж наступного десятиріччя, має бути створено 600 мільйонів робочих місць.

На сьогоднішній день дефіцит робочих місць у світі складає 200 мільйонів. Це на 27 мільйонів більше, ніж на початку кризи. На додаток до цього, фахівці прогнозують, що для уникнення подальшого зростання рівня безробіття у світі, потрібно буде створити ще 400 мільйонів робочих місць. Адже кожного року на ринок праці виходить близько 40 мільйонів нових працівників.

В звіті розглядають три можливі сценарії ситуації с працевлаштуванням населення у майбутньому. Базовий прогноз передбачає, що за існуючих темпів зростання світової економіки (4%) у 2012 році кількість безробітних у світі збільшиться на 3 мільйони чоловік. При збереженні цієї тенденції у 2016 році загальна кількість людей, що не матимуть постійної роботи зросте до 206 мільйонів. Якщо темпи зростання світової економіки будуть нижчими за або дорівнюватимуть двом процентам, кількість безробітних у 2012 році сягне 204 мільйонів. За більш сприятливих умов, зумовлених швидким вирішенням боргової кризи у Єврозоні, кількість безробітних у світі у 2012 році буде на 1 мільйон нижче.

Молодь і досі лишається найбільш постраждалою від кризи робочих місць категорією. Дивлячись на існуючі тенденції, автори дослідження стверджують, що сподівання на значне покращення ситуації є марними.
У цьогорічній доповіді наголошується, що кількість молодих людей у віці від 15 до 24 років, які лишалися без роботи у 2011 році складала 74,8 мільйонів, що на 4 мільйони більше, ніж у 2007 році. Дослідники також стверджують, що, у світових масштабах, вірогідність молодої людини поповнити ряди безробітних у тричі разів більша, ніж особи середнього віку. На сьогоднішній день рівень безробіття серед молоді складає 12,7% – це на 1% більше, ніж у докризові часи.

Інші основні результати дослідження:

  • Значно сповільнилися темпи зменшення кількості працюючих, що знаходяться за межею бідності. Для близько 30% усіх працюючих у світі – більше 900 мільйонів – рівень доходу на кожного члена сім’ї у 2011 р. був нижчим за офіційну межу бідності – 2 долари на день. Це на 55% більше, ніж прогнозована кількість докризових тенденцій. З цих 900 мільйонів, більше половини жили за крайньою межею бідності – щоденний дохід на члена сім’ї складав менше 1,25 доларів.
  • Кількість працюючих з нестабільною зайнятістю у всьому світі у 2011 році оцінюється у 1,52 мільярди, що на 136 мільйонів більше, ніж у 2000 році і на 23 мільйони більше у порівнянні з 2009 р.
  • 50,5% жіночого населення світу мають нестабільну зайнятість. В той час частка чоловічого населення з нестабільною зайнятістю трохи менша – 48,2%
  • Сприятливі економічні умови у великих країнах, що розвиваються, зокрема у Латинській Америці та Східній Азії, забезпечили перевищення показників створення нових робочих місць над зростанням кількості робочої сили. Це, в свою чергу, сприяло збільшенню внутрішнього споживання.
  • Різниця у показниках продуктивності праці між розвиненими країнами і країнами, що розвиваються, зменшилася у останні два десятиліття. Але продовжує залишатися значною. Це важливий індикатор для порівняння рівня доходів у різних країнах. Продуктивність праці у розвинених економіках та країнах Евросоюзу складає 72 900 доларів США на 1 працівника, в той час як у країнах, що розвиваються, це показник складає 13 600 доларів США.

Дослідники закликають до цілеспрямованих заходів по підтримці збільшення кількості робочих місць у реальній економіці і попереджають, що лише додаткових державних програм соціальної підтримки буде недостатньо для сприяння економічному відновленню.

«Політики повинні вживати рішучих та скоординованих дій для зменшення невпевненості і побоювань, які перешкоджають приватним інвестиціям, для того, щоб приватний сектор міг перезапустити двигун створення додаткових робочих місць у всьому світі», – закликають автори дослідження. Вони також наполягають на тому, щоб наведення порядку у податково-бюджетних сферах робилося соціально відповідально, а дороговказами при цьому були економічне зростання та перспективи працевлаштування населення.

Варто зазначити, що окрема частина звіту присвячена ситуації у країнах Центральної та Південної Європи, що не входять до складу ЄС, а також країнам СНД. Повний звіт англійською мовою можна скачати за посиланням.

Коментарi

Чому «Таланти для бізнесу»?

У нас є рішення як для організацій, що шукають кращих, так і для працівників, які бажають змінити роботу. Наші консультанти володіють широким арсеналом інструментів пошуку, індивідуальним і консультативним підходом до надання послуг. Тому ми із впевненістю забезпечуємо потреби наших клієнтів у персоналі і задовільняємо кар’єрні амбіції кандидатів.

Детальніше →