- Таланти для бiзнесу - http://t4b.com.ua -

Чому варто братися за тимчасову роботу

В Україні тимчасова робота не надто користується популярністю серед працівників. Але зважаючи на стан ринку праці, вирішили ознайомити вас з перевагам тимчасового працевлаштування.

[1]

За останніми даними, 36% американських компаній, для яких залучення тимчасового персоналу [2] – звичайна практика, планують у 2012 році наймати тимчасових працівників або працівників на контрактній основі. Це на 25% більше, ніж у 2009 році. Керрі Хеннон [3], колумніст Форбс і консультант зі зміни кар’єри, в одній зі своїх останніх статей [4] розкриває деякі з переваг тимчасового працевлаштування.

З точки зору експерта зі зміни кар’єри, тимчасова робота – це чудова можливість для людини, яка хоче змінити професію, спробувати різні посади у різних сферах бізнесу і навіть отримати нові навички і досвід.
Виконання тимчасового проекту дозволяє зрозуміти, чи насправді ця робота буде цікавою для вас. Керрі Хеннон [3] завжди радить людям, які хочуть щось поміняти у своїй кар’єрі – спробуйте, попрацюєте волонтером, пройдіть стажування.

Але навіть якщо ви не думаєте про зміну кар’єри, а, наприклад, знаходитесь у пошуку постійного працевлаштування, є багато аргументів на користь того, чому тимчасовий проект може бути корисним.

Звичайно, немає гарантій, що тимчасова робота обов’язково приведе вас до постійного працевлаштування в компанії, для якої ви будете її виконувати. Якщо ви робите проект для компанії, яка вам подобається і робота в якій надихає, дайте знати вашій контактній особі в компанії знати, що вам би було цікаво приєднатися до них в якості постійного працівника. І навіть якщо ви не отримаєте позитивного відгуку на цю свою ініціативу, не варто переживати. Справа не в вас, справа в тому, що у компанії на даний момент може не бути таких можливостей.

Керрі Хеннон [3] вважає, що за будь-яких умов, беручись за тимчасову роботу, ви виграєте. По-перше, це може бути гнучкий графік, який вам зараз якраз і потрібен. По-друге, якщо ви все ж таки мрієте про постійне працевлаштування, тимчасова робота – спосіб підтримати себе на плаву.

Коли ви заробляєте гроші, ваша самооцінка підвищується. Ви відчуваєте себе потрібним. Це дає впевненість. І така ситуація є набагато здоровішою для вашого психологічного стану, ніж просто сидіти і розсилати резюме і не отримувати у відповідь жодного відгуку.

Наприкінці Керрі Хеннон [3] радить, що навіть якщо тимчасове завдання було не дуже цікавим, а таке завжди може бути, знайдіть можливість використати цей досвід у своїх майбутніх співбесідах з роботодавцями. Цей проект може бути чудовим прикладом вашого ставлення до роботи, прикладом стратегічного бачення, здатності вирішувати проблеми чи просто надання професійної допомоги компанії. Зробіть так, щоб час, проведений у виконанні тимчасового проекту, став інтегральною частиною вашої кар’єри та історії професійного успіху.