Підписка:

Мова сайту:

Таланти для бiзнесу

Широкі перспективи тимчасового і постійного працевлаштування

Print This Post

Чому варто братися за тимчасову роботу

В Україні тимчасова робота не надто користується популярністю серед працівників. Але зважаючи на стан ринку праці, вирішили ознайомити вас з перевагам тимчасового працевлаштування.

За останніми даними, 36% американських компаній, для яких залучення тимчасового персоналу – звичайна практика, планують у 2012 році наймати тимчасових працівників або працівників на контрактній основі. Це на 25% більше, ніж у 2009 році. Керрі Хеннон, колумніст Форбс і консультант зі зміни кар’єри, в одній зі своїх останніх статей розкриває деякі з переваг тимчасового працевлаштування.

З точки зору експерта зі зміни кар’єри, тимчасова робота – це чудова можливість для людини, яка хоче змінити професію, спробувати різні посади у різних сферах бізнесу і навіть отримати нові навички і досвід.
Виконання тимчасового проекту дозволяє зрозуміти, чи насправді ця робота буде цікавою для вас. Керрі Хеннон завжди радить людям, які хочуть щось поміняти у своїй кар’єрі – спробуйте, попрацюєте волонтером, пройдіть стажування.

Але навіть якщо ви не думаєте про зміну кар’єри, а, наприклад, знаходитесь у пошуку постійного працевлаштування, є багато аргументів на користь того, чому тимчасовий проект може бути корисним.

  • Тимчасова зайнятість не дозволить вам розлінуватися і змусить вас встати з ліжка вранці
  • Ви матимете можливість познайомитися з компанією і компаtempнія познайомиться з вами. Це, врешті-решт, може привести до пропозиції роботи в штаті компанії. Не втрачайте цього шансу.
  • Можливість непогано заробити. Як правило, компанії за швидке вирішення їхньої проблеми готові заплатити гарні гроші. Залучаючи вас як досвідченого тимчасового працівника, компанія уникає будь-яких затримок і витрачання часу на набуття досвіду молодим і менш оплачуваним штатним працівником, якого вони могли б найняти замість вас.
  • Для вас це також шанс отримати нові знайомства і контакти серед тих працівників компанії, з якими ви будете стикатися по ходу виконання проекту. А це, в свою чергу, також може відкрити нові можливості, оскільки більше людей вас зможуть рекомендувати.
  • Ваші тимчасові працедавці – це додаткові рекомендодавці, до яких може звернутися ваш майбутній роботодавець.
  • Виконання тимчасових проектів дозволить заповнити пробіли у вашому резюме, до яких так негативно ставляться роботодавці.
  • Тимчасова робота – гарна можливість не втратити навички.
  • Ви однозначно будете думати про виконання проекту, а довготермінові очікування і можливий психологічний дискомфорт через відсутність постійної роботи відійдуть на задній план.

Звичайно, немає гарантій, що тимчасова робота обов’язково приведе вас до постійного працевлаштування в компанії, для якої ви будете її виконувати. Якщо ви робите проект для компанії, яка вам подобається і робота в якій надихає, дайте знати вашій контактній особі в компанії знати, що вам би було цікаво приєднатися до них в якості постійного працівника. І навіть якщо ви не отримаєте позитивного відгуку на цю свою ініціативу, не варто переживати. Справа не в вас, справа в тому, що у компанії на даний момент може не бути таких можливостей.

Керрі Хеннон вважає, що за будь-яких умов, беручись за тимчасову роботу, ви виграєте. По-перше, це може бути гнучкий графік, який вам зараз якраз і потрібен. По-друге, якщо ви все ж таки мрієте про постійне працевлаштування, тимчасова робота – спосіб підтримати себе на плаву.

Коли ви заробляєте гроші, ваша самооцінка підвищується. Ви відчуваєте себе потрібним. Це дає впевненість. І така ситуація є набагато здоровішою для вашого психологічного стану, ніж просто сидіти і розсилати резюме і не отримувати у відповідь жодного відгуку.

Наприкінці Керрі Хеннон радить, що навіть якщо тимчасове завдання було не дуже цікавим, а таке завжди може бути, знайдіть можливість використати цей досвід у своїх майбутніх співбесідах з роботодавцями. Цей проект може бути чудовим прикладом вашого ставлення до роботи, прикладом стратегічного бачення, здатності вирішувати проблеми чи просто надання професійної допомоги компанії. Зробіть так, щоб час, проведений у виконанні тимчасового проекту, став інтегральною частиною вашої кар’єри та історії професійного успіху.

Коментарi

Чому «Таланти для бізнесу»?

У нас є рішення як для організацій, що шукають кращих, так і для працівників, які бажають змінити роботу. Наші консультанти володіють широким арсеналом інструментів пошуку, індивідуальним і консультативним підходом до надання послуг. Тому ми із впевненістю забезпечуємо потреби наших клієнтів у персоналі і задовільняємо кар’єрні амбіції кандидатів.

Детальніше →